تماس با ما

نوشته های جدید

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید

تازه ترین نظرات

مشاوری که خشم پادشاه را کنترل کرد

موضوع جلسه ۷۱۱چهارشنبه : ۶/۱۰/۱۳۹۶

الحَمْدُ للهِ ربِّ العَالَمِینَ، أَمَرَ عِبَادَهُ بِالتَّسَلُّحِ بِالعِلْمِ، والتَّخَلُّقِ بِخُلُقِ الحِلْمِ، والعَیْشِ فِی ظِلالِ الأَمْنِ والسِّلْمِ، وَأَشهَدُ أَنْ لاَ إِلهَ إلاَّ اللهُ وَحدَهُ لاَ شَرِیکَ لَهُ ، ” وَأَشْهَدُ أَنَّ سَیِّدَنَا مُحَمَّدًا عَبْدُهُ وَرَسُولُهُ ،اللَّهُمَّ صَلِّ وَسَلِّمْ وَبَارِکْ عَلَیهِ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِینَ،وَمَنْ تَبِعَهُمْ وَأَحْسَنَ إِلَى یَوْمِ الدِّینِ.

گویند پادشاهی،مشاور مخصوصی داشت،که همواره او را راهنمایی می کرد، در یک جلسه خصوصی مشاور رو به پادشاه کرد و گفت خیلی زود عصبانی می شوی برای این کار باید چاره ای اندیشید.

پادشاه گفت راست می گویی پس چاره ای بیندیش. مشاور در یک فرصت مناسب ، بر روی سه ورقه مطالبی نوشت و به پادشاه نشان داد، و گفت:« هر وقت خشمگین شدی و خشمت شدید شد این سه نوشته را یکی پس از دیگری به شما نشان می دهم ».

شاه پذیرفت،تا اینکه روزی،شاه بر سر موضوعی،به شدت خشمگین شد. مشاور یکی از ورقه ها را  به او داد که در آن نوشته شده بود: «خشم خود را کنترل کن تو که خدای مردم نیستی»

پس از لحظه ای ورقه دومی را به او نشان داد،که در آن نوشته شده بود: «اگر می خواهی خدا به تو رحم کند تو نیز به زیر دستانت رحم کن »

 بعد از اینکه پادشاه دو ورقه قبلی را مطالعه کرد سومی را نیز به او نشان داد،که در آن نوشته شده بود: « اگر بر ناتوان خشمگین شوی, دلیل بر این است که قوی نیستی».

با یادآوری این مطالب،پادشاه خشم خود را کنترل کرد و آرام گرفت.

 

منبع: اینترنت – خلاصه نویسی و تغییرات در متن احمددانایی فر

Osvehbook95@gmail.com – osvehbook.com– osvehbook.blogfa.com

کانال دنیای دانایی و دانش در تلگرام @osvehbook کانال بخوان @bookosveh

حروفچــینی: ضیاء الدین و سُمَیه   (بندر خمیر:۱۳۹۶/۱۰/۹)

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مشاوری که خشم پادشاه را کنترل کرد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 1